WYSTAWA PLASTYCZNA NASZYCH UCZNIÓW

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich Państwa: Rodziców, Nauczycieli, Uczniów i Przyjaciół 3 LO na wystawę prac malarskich naszych uczniów, która znajduje się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w filii na dworcu PKP w Będzinie.
Tematem prac jest podpatrywanie warsztatu malarskiego artystów końca XIX i początku XX wieku, głównie impresjonistów, postimpresjonistów, abstrakcjonistów, z nutą secesji zestawionej z malarstwem akademickim.

PRZEZ OKNO PRACOWNI – to tytuł naszej wystawy, w oczywisty sposób sugerujący to podpatrywanie, bo przecież naśladownictwo jest najwyższą formą uznania dla talentu mistrzów.
Pomysłodawczynią wystawy jest nauczycielka plastyki, artystka, której nietuzinkowe prace na starych oknach prezentowaliśmy na FB szkoły tuż przed wakacjami – mgr Małgorzata Kędzior. Pan Sebastian Szaleniec – Starosta Będziński objął wystawę honorowym patronatem. Wystawę można zobaczyć przez cały październik. My już byliśmy i serdecznie zapraszamy!