ŚWIĘTO ZMARŁYCH NA WESOŁO, CZYLI DÍA DE LOS MUERTOS

ŚWIĘTO ZMARŁYCH NA WESOŁO, CZYLI DÍA DE LOS MUERTOS

Już po raz kolejny świętowaliśmy Día de los Muertos – meksykańskie święto zmarłych🤩.

To wydarzenie obchodzone jest w zupełnie inny sposób niż Dzień Wszystkich Świętych w Polsce. Na cmentarzach zamiast powagi, zadumy i refleksji, panuje radość, rodzinne fiesty i świetna zabawa😁. To właśnie w taki sposób Meksykanie wyrażają pamięć, oddanie i szacunek zmarłym🇲🇽.

Día de los Muertos jest radosnym świętem, otoczonym pięknymi strojami i makijażami, których również nie zabrakło w naszej szkole 👗🌺💃🏼💄. Czarne ubrania, białe kości i motyw kwiatowy wprowadziły niezwykły klimat tak odmiennej kultury. Szczególne znaczenie ma pan de muerto, czyli słodkie drożdżowe pieczywo 🥯🥐. Warto wspomnieć również o las calaveritas, czyli cukrowych czaszkach 💀. Całe święto jest otoczone tańcem, śpiewem i prawdziwą imprezą 😊.

Uczniowie wprowadzili do naszej szkoły atmosferę meksykańskiego święta z prawdziwego zdarzenia. Podczas długiej przerwy odbył się konkurs na najciekawszy makijaż i strój. Zwycięzcy konkursu otrzymali słodkie nagrody, a także będą mieli okazję uczestniczyć z Panem dr. Wacławem Miodkiem w zajęciach ze studentami na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓.