“A jednak się kręci…” rozszerzenie z geografii w Planetarium Śląskim w Chorzowie

O tym, że się kręci…Ziemia – przekonali się naocznie uczniowie, którzy wybrali rozszerzenie z geografii. Zwiedzili Planetarium Śląskiego Parku Nauki, w którym są prezentowane zagadnienia związane z trzema dziedzinami nauki: astronomią, sejsmologią i meteorologią. Uczniowie odbyli inne niż na co dzień zajęcia pod sferycznym niebem planetarium, które zabrały ich w fascynująca podróż w czasie i przestrzeni. Zobaczyli różne zjawiska, obserwacja których wymagałaby odległych wojaży. Uzyskali odpowiedzi na pytania m.in. Czy słońce wędruje wśród gwiazd ☀️? Czy tą samą drogą podążają inne ciała niebieskie Układu Słonecznego ??? Od czego zależy oświetlenie Ziemi ??, a także mieli okazję obserwować ruch obrotowy Ziemi – zmianę dnia i nocy ?️??, ruch obiegowy Ziemi – zmiany oświetlenia Ziemi w różnych porach roku i na różnych szerokościach geograficznych ???❄️. Super przygoda! ? A kolejne przed nami ?