Zimowy czas, świąteczny czas…

Zimowy czas, świąteczny czas…

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid, Opłatek

Przed nami Boże Narodzenie – święta wyjątkowe i ważne. Wigilijna noc – ta, w której Bóg stał się człowiekiem, jest nam wszystkim dobrze znana. Ten czas rodzi radość i dobroć w sercu każdego człowieka, niezależnie od światopoglądu, wyznania, płci, narodowości.
Dzielenie się opłatkiem lub chlebem w rodzinach katolickich, roziskrzona choinka w niemalże każdym polskim domu, włożone pod nią prezenty, piękne melodie kolęd przenoszą dorosłych: nasze babcie, dziadków, rodziców w świat dzieciństwa, a dzieci i młodzież wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą wracać we wspomnieniach.

Ostatni dzień przed świąteczną przerwą jest w 3LO pełen radości i wspólnoty; w klasach na wigilijnych stołach stawiamy bożonarodzeniowe potrawy, ciasta i pierniczki. Cała szkolna społeczność gromadzi się w auli, aby wspólnie się pośmiać, wysłuchać koncertu świątecznych piosenek i tradycyjnych kolęd oraz aby złożyć piękne życzenia. W tym roku szkolne kolędowanie przygotowali uczniowie z klas 3A i 3B pod kierunkiem p. prof. Beaty Palmąki oraz zespół wokalny CKN pod kierunkiem p. prof. Roberta Kocjana.

Na zakończenie uroczystości p. dyrektor Anna Wacławczyk odebrała betlejemskie światło pokoju i złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pozostałym pracownikom życzenia pięknych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz dobrego, radosnego Nowego 2024 Roku!

Poniżej klasowe spotkanie świąteczne w 3A