Roboty i sztuczna inteligencja to już codzienność

W styczniu uczniowie klas 1D i 2C mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez profesora  Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, doktora hab.  Jana Kozaka, Kierownika Katedry Uczenia Maszynowego.

Tematem spotkań była sztuczna inteligencja, programowanie robotów oraz dronów. Nie da się ukryć, że roboty skradły serca uczniów, zafascynowały i trochę rozbawiły. Zajęcia zainspirowały także naszą panią informatyczkę Małgorzatę Kędzior i będzie się starać o zakup robota  na potrzeby edukacyjne szkoły. Może zarażeni robotyką uczniowie 3 LO zasilą w przyszłości szeregi studentów Uniwersytetu Ekonomicznego? Dziękujemy Panu Profesorowi Janowi Kozakowi za dużą dawkę prawdziwej nauki i mamy nadzieję na kolejne spotkania.