Maturzyści z wizytą w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

W ramach przygotowań do matury, uczniowie klasy 4A mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wykładzie pracownika Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Śląskiego pt. “Nieustanne Tango: Tradycja i Nowoczesność”. Dr hab. Beata Popczyk-Szczęsna przybliżyła nie tylko problematykę trudności komunikacyjnych występujących w rodzinie Stomila, ale również omówiła kluczowe pojęcia estetyczne takie jak groteska, parodia i parabola, które są charakterystyczne dla twórczości autora „Tanga”.

Dopełnieniem wykładu było przyjrzenie się spektaklowi Teatru Zagłębia jako interpretacji “Tanga” w kontekście teatralnym. Dzięki temu mogliśmy lepiej zrozumieć różnice między tekstem literackim a jego adaptacją sceniczną oraz zauważyć, jak elementy groteski i absurdalności zostały oddane w wykonaniu aktorów.