niezgoda.jpg i Teatr Zagłębia w 3 LO!

Czy sprawy nastolatków, a więc licealistów, są ważne? Tak, tak, tak!!! U nas TAK. Naszą szkołę tworzą fajni, kreatywni, uśmiechnięci uczniowie i właśnie z myślą o nich p. prof. Beata Palmąka zaprosiła aktorów z Teatru Zagłębia ze spektaklem niezgoda.jpg. Wrażenia uczestników tego niecodziennego wydarzenia spowodowały, że już 23 kwietnia kolejni uczniowie z Norwida obejrzą to świetne przedstawienie. A o czym jest to niekonwencjonalne wydarzenie? W opisie na stronie Teatru Zagłębia czytamy:

Ten spektakl NIE JEST o:

• roszczeniowych nastolatkach
  • kontrowersyjnych tematach
  • perspektywie dorosłych na świat młodych

Ten spektakl JEST:

• o tym momencie, gdy czujesz się niewidoczny/a dla innych
  • o przyjaźni, która pojawia się znikąd
  • o odpowiedzialności za swoje czyny

Historia chłopaka i dziewczyny – zwykłych nastolatków ze zwykłej szkoły. Może znasz tę dziewczynę, albo sama nią jesteś. Może jesteś tym chłopakiem, ale czasem ciężko Ci nim być.

Bohaterowie spektaklu wykrzykują swoje marzenia o buncie, opowiadają sobie skrywane dotąd tajemnice, a czasem tylko siedzą i gapią się w okno, jakby na coś czekali. „niezgoda.jpg” to spektakl, który opowiada o przyjaźni i o tym, kiedy czujesz, że ją tracisz; o różnicy między tym, kim jesteś, a tym, jak widzą Cię inni; o przekraczaniu granic i tych chwilach, które następują zaraz po, a których nie da się przewinąć wstecz, jak ulubionego kawałka z playlisty.