Pożegnanie maturzystów 2024

Koleżanki i koledzy! Wszystko ma swój początek i ma swój koniec, a każda chwila znika tak szybko, że nawet gdybyśmy chcieli ją zatrzymać, przemija, zanim zdążymy ją powspominać. Chcemy, abyście dzisiejszy dzień zapamiętali  jako pierwsze zamknięte i pierwsze otwarte drzwi. Dlaczego?  Bo są rzeczy znane i nieznane, bliskie i dalekie, mądre i niemądre, smutne i radosne. A pomiędzy tymi tajemniczymi i odkrytymi doznaniami są drzwi, właśnie drzwi.
Nieuchronność omija, co chcemy ocalić. Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić, by wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia –  Drogowskazy pamięci – najmilsze wspomnienia.

Takimi wzruszającymi słowami klasy trzecie pożegnały absolwentów 3 LO. Tę piękną uroczystość rozpoczęła Pani Anna Wacławczyk – dyrektor szkoły, przywołując historię uczniów, którzy tworzyli klasę maturalną. W ciepłych i pełnych troski słowach przekazała czwartoklasistom życzenia związane nie tylko z egzaminem maturalnym, ale przede wszystkim z dorosłym życiem. W swoim przemówieniu pani dyrektor zwróciła się także do Pani Joanny Zielińskiej, która z dużym zaangażowaniem jako przewodnicząca rady rodziców przyczyniła się do rozwoju szkoły, pozyskując fundusze z licznych projektów finansowych.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele uczelni wyższych, którzy przyznali naszym absolwentom promesy i złote indeksy. Pan dr Jacek Skorus z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach wręczył promesę uczennicy Natalii Niemczyk. Akademia Humanitas przyznała Złoty Indeks za szczególne osiągnięcia dla uczennicy  Wiktorii Wacławskiej. Akademia WSB przyznała Złoty Indeks Bartoszowi Widurskiemu. W imieniu rektora Uniwersytetu Śląskiego Pan dr Bernard Grzonka przekazał na ręce pani dyrektor listy gratulacyjne dla tegorocznych absolwentów.

Galę Cyprianków (prawie na miarę Hollywood) przygotowali uczniowie z klas 3A i 3B we współpracy z uczniami z klas pierwszych. Były zabawne kategorie, dużo tańca, trochę śpiewu, zaskakujące niespodzianki i mnóstwo świetnej zabawy. A wszystko to w przepięknej dekoracji wykonanej przez nasze uczennice: Wiktorię, Wiktorię i Zuzannę.

Szczególne podziękowania za pracę włożoną przygotowanie części artystycznej Pani dyrektor skierowała do uczniów i nauczycieli w słowach: Moi drodzy artyści, jestem pod ogromnym wrażeniem waszych talentów aktorskich, tanecznych i plastycznych. Już dawno na scenie w naszej auli tak mocno te talenty nie wybrzmiały. Podziwiam ogrom pracy, którą włożyliście w ten spektakl. A wiem, że jeszcze wydarzą się dwie niespodzianki. Klaso 4A, w pełni zasłużyliście na tak piękne pożegnanie. Dziękuję naszym plastyczkom i dekoratorkom: Wiktorii z 3A, Wiktorii z 3B i Zuzannie z 1C. Dziękuję artystom występującym z klas trzecich: Milenie, Alicji, Adrianowi, Kacprowi i Dawidowi. Dziękuję zdolnym tancerzom z klas pierwszych: Wiktorii, Natalii, Kasi, Ali, Magdalenie i Grzegorzowi. Dziękuję pozostałym osobom z klas trzecich: Amelii, Nicoli, Jakubowi, Mai, Nadii, Olkowi i innym, których tu nie wymieniłam. Dziękuję Marysi Klimczak – naszej zdolnej ubiegłorocznej absolwentce i towarzyszącemu jej panu Robertowi Kocjanowi. Na koniec zostawiłam podziękowania dla wychowawczyń klas trzecich: pani Beaty Palmąki i pani Jolanty Skurczyńskiej. Gratuluję paniom świetnego pomysłu, doskonałej organizacji i odkrycia w naszych uczniach pokładów talentów artystycznych. Jeszcze raz wszystkim, którzy przygotowaliście tę uroczystość, z całego serca dziękuję.

GALA CYPRIANKÓW – GALA CYPRIANKÓW – GALA CYPRIANKÓW