W dniu 1 września 2025 roku odbyło się w naszym 3 LO uroczyste powiatowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Gospodarzem uroczystości był Pan Starosta Sebastian Szaleniec. Pod adresem uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły padły piękne, wzmacniające słowa, które przekazali m.in.: Pan Rafał Adamczyk, Pan Sebastian Szaleniec oraz Pani Dyrektor Anna Wacławczyk.
Usłyszeliśmy, że „droga dziecka nie zaczyna się bowiem w szkole i nie kończy na świadectwie. Droga zaczyna się w domu, w rozmowie, w pierwszym spojrzeniu i trwa tak długo, jak długo idziemy nią RAZEM, rodzice i nauczyciele.” We wzajemnym szacunku, zrozumieniu i zaufaniu; że nowe rozpoczęcie roku szkolnego to początek historii, która dopiero się napisze i nigdy nie wiadomo, jakie zwroty akcji, jakie spotkania i jakie odkrycia znajdą się na jej kolejnych kartach; że na początku drogi, w którą po raz kolejny wyruszamy razem: uczniowie, rodzice, nauczyciele i wszyscy, którzy w ciszy troszczą się o to, by ta wielka wspólnota mogła bezpiecznie wzrastać, jesteśmy razem na starcie, z odrobiną tremy, z niepokojem i z ogromną nadzieją, że wspólna podróż poprowadzi nas ku temu, co nieznane, ale co dobre i wartościowe.