20 października uczniowie klasy 2b uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach zatytułowanych „Biblioteczne NAJ", które odbyły się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA). Podczas tej niezwykłej wizyty uczniowie mieli okazję zobaczyć najstarsze i najcenniejsze woluminy znajdujące się w zbiorach biblioteki. Poznali również techniki drzeworytu i miedziorytu, które dawniej wykorzystywano w sztuce drukarskiej. Dowiedzieli się , na czym polega proces tworzenia sitodruków, a oprowadzający ich pracownicy biblioteki pokazali im miejsca, do których na co dzień nie mają wstępu zwykli czytelnicy. Zajęcia okazały się fascynującą podróżą przez historię książki i drukarstwa. Uczniowie wrócili z nich pełni nowych informacji, inspiracji oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy CINiBA za gościnność i możliwość przeżycia tak ciekawej lekcji poza szkolną ławką.