Uczniowie naszego liceum zwiedzali w październiku słoneczną Chorwację!
Wyjazd okazał się niezwykle interesujący i pełen wrażeń. W programie było zwiedzanie historycznych i romantycznych miast, emocjonujący rejs statkiem oraz fish picnic, zwiedzanie małej wioski Sucuraj na wyspie Hvar, spacery po okolicznych miejscowościach, przepyszne jedzenie, podziwianie zachodów słońca.. i wiele innych niezapomnianych doświadczeń.
Przewodnicy, których serdecznie pozdrawiamy, opowiadali w sposób bardzo ciekawy i zabawny. Dzięki nim poznaliśmy w Splicie historię cesarza Dioklecjana, zwiedziliśmy urokliwe uliczki Makarskiej, z typową dla tego regionu romańską architekturą, chodziliśmy po starówce Trogiru, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO i podziwialiśmy jedno z najbardziej romantycznych, choć nieco zatłoczonych, miejsc na świecie - Dubrownik.