W cudowny październikowy dzień uczniowie naszego LO udali się w gwiezdną podróż, dzięki możliwościom Planetarium Śląskiego, w fascynujący Kosmos. 🌠Po dwugodzinnym seansie, który przybliżył uczniom strukturę Wszechświata, odbyły się zajęcia warsztatowe z astronomii. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się wystawiony w centralnym punkcie ekspozycji historyczny projektor Zeissa, który wyświetlał gwiazdy w Planetarium Śląskim przez prawie 63 lata! 🌟Największą jednak atrakcją ekspozycji była  projekcja 3D pozwalająca na spacer wśród gwiazd.💙🌌