W ostatnim tygodniu listopada gościliśmy w naszym liceum grupę młodzieży z Hiszpanii w ramach wymiany międzyszkolnej. W czasie pobytu w Polsce nasi goście poznawali także Będzin. Zimowa szata, która spowiła nasze miasto, była dużą atrakcją dla „południowców”. Spacer przez miasto pozwolił zobaczyć pałac Mieroszewskich, rzucić okiem na zamek, dowiedzieć się o historii będzińskich Żydów, począwszy od kamienia upamiętniającego spalenie synagogi, a skończywszy na wizycie pod pomnikiem Żydów wywiezionych z będzińskiego getta do Auschwitz. Ostatnim etapem wędrówki było Muzeum Ford Mobil, z którego nasze miasto może być naprawdę dumne. Jest to prywatna, przepiękna kolekcja pojazdów wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych lub nawiązujących do początków motoryzacji amerykańskiej.  Wiele z nich jest nadal „na chodzie” i brało udział w zlotach old mobili lub filmach.