W piątek przed mikołajkami - w ramach projektu MEN "Wyjście z klasą" -  uczniowie ze wszystkich klas pojechali na całodniową wycieczkę do świątecznego Wrocławia. Swoją przygodę w tym pięknym mieście zaczęli od spaceru edukacyjnego po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, poznając najstarszą część Wrocławia – zabytki, miejsca pamięci, elementy dziedzictwa kulturowego. Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, m.in. barokową Aulę Leopoldyńską - największą i najbardziej reprezentacyjną część głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Duży entuzjazm wzbudziła wspinaczka na wieżę matematyczną, której pomieszczenia stanowią dzisiaj przestrzeń ekspozycyjną Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, a taras widokowy stwarza odwiedzającym możliwość podziwiania panoramy miasta. Wieża to także dawne Obserwatorium Astronomiczne. Potem, aby się rozgrzać w ten pochmurny dzień, uczniowie wzięli udział w grze miejskiej w ścisłym centrum Wrocławia. Istotą gry było szukanie krasnali i robienie z nimi selfika. Zwycięzcy znaleźli nawet po 60 krasnali! Zabawa była fajna, a ostatecznie i tak wszyscy otrzymali nagrody:) Po obiedzie w przepięknych restauracjach, kiedy zaczęło się ściemniać, uczniowie wraz ze swoimi opiekunami wyruszyli na spacer po Jarmarku Bożonarodzeniowym, aby o godzinie 17.00 wziąć udział w rozświetleniu wrocławskiej choinki. Było to spektakularne wydarzenie, któremu towarzyszyła świąteczna muzyka, wspólne odliczanie i na koniec gromkie brawa. Brawo także dla nas, uczniów i nauczycieli z 3 LO za radosny, mikołajkowy wyjazd tak dużą grupą i dla BP Vita Sun za perfekcyjne zorganizowanie naszej wycieczki. Było wspaniale!