W dniu 12.01.2026r. uczniowie z klas trzecich uczestniczyli w zajęciach warsztatowych nt. „Humanista w świecie AI”, zorganizowanych przez Uniwersytet Śląski na terenie kampusu. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi modelami sztucznej inteligencji,  w tym m.in. „Bielik AI”, czy „ChatGPT”. Uczestnicy poznali podobieństwa i różnice poszczególnych modeli językowych oraz sposoby świadomego i bezpiecznego, zgodnego z zasadami etyki, wykorzystania narzędzi AI. Zajęcia prowadzili wykładowcy Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego: dr Marta Michalkiewicz-Mamet - prof. UŚ, dr Joanna Mercik, dr Monika Karwacka oraz dr Marek Mikołajec. To był wspaniały kształcący dzień w miłej atmosferze – dziękujemy.