W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne poświęcone Parkom Narodowym w Polsce. W zajęciach uczestniczyła klasa 3A. Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczniów na temat ochrony przyrody oraz najcenniejszych obszarów naturalnych naszego kraju. Podczas części teoretycznej omówione zostały Parki Narodowe, ich rozmieszczenie na terenie Polski oraz charakterystyczne walory przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się, co można zobaczyć w poszczególnych parkach - m.in. unikatowe gatunki roślin i zwierząt, krajobrazy górskie, nadmorskie, leśne oraz wodne. Na zakończenie warsztatów odbyła się część praktyczna. Uczniowie pracowali z mapą Polski, zaznaczając rozmieszczenie Parków Narodowych, a następnie sprawdzili swoją wiedzę w quizie podsumowującym zajęcia. Warsztaty były ciekawą i angażującą formą nauki, która zachęcała do poznawania i ochrony przyrody.