W ostatnich dniach przed feriami chętni uczniowie klas trzecich oraz czwartych mieli możliwość aktywnego uczestnictwa w warsztatach w ramach programu „Klucz do kosmosu” organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polską Agencję Kosmiczną „POLSA” oraz Europejską Agencję Kosmiczną „ESA”. Uczniowie zobaczyli Videotutorial ze Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim oraz zbudowali pod opieką naszego nauczyciela Romualda Jędruszczaka klucz telegraficzny, umożliwiający nadawanie sygnału alfabetem Morse’a i stali się w ten symboliczny sposób częścią misji IGNIS! Pierwsze kroki z budową układu elektronicznego były trudne, szczególnie rozpoznawanie podzespołów i precyzyjne lutowanie. Niektóre połączenia lutowane okazały się początkowo wadliwe, jednak dzięki wnikliwej analizie całego Teamu udało nam się je znaleźć, poprawić i wszyscy uczniowie ukończyli misję z sukcesem😊 Gratulujemy!!!