Zabawa, współpraca, projekty i dobre jedzenie! Tak w skrócie można opisać udział naszych uczniów w programie Euroweek. Od 6 do 10 marca grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką Pań Profesorek Agnieszki i Mileny, brała udział w obozie edukacyjnym Euroweek w Lądku Zdroju. Każdy dzień wypełniony był aktywnościami ruchowymi, pracą projektową w grupach, debatami, prezentacjami i niekończącymi się konwersacjami. Warsztaty były prowadzone przez czterech wolontariuszy z najdalszych zakątków świata, którzy porozumiewali się z naszą młodzieżą tylko w języku angielskim. Oprócz samych warsztatów udało nam się zobaczyć rynek po powodzi, która zalała pobliskie tereny w 2024 roku. Remonty trwają, ale nie ma się czego obawiać - Lądek Zdrój rozkwita i wita turystów z otwartymi ramionami! W ostatni wieczór postanowiliśmy zorganizować ognisko z uczniami Zespołu Szkół Odzieżowych z Krakowa - były kiełbaski, śpiewanie, harcerskie historie, mnóstwo śmiechu i niezapomniana atmosfera. Mamy nadzieję, że ten wyjazd zapoczątkuje coroczną tradycję.