W ramach Tygodnia Edukacji Prawnej w dniu 12 marca 2026r. młodzież z klas pierwszych uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w Sądzie Okręgowym w Sosnowcu. Uczniowie wysłuchali prelekcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy opisali na przykładach z życia wziętych metody socjotechniki, które wykorzystują przestępcy w cyberprzestrzeni. Funkcjonariusze CBZC podkreślili, że nikt w Internecie nie jest anonimowy oraz pokazali różnicę między krytyką a hejtem oraz wyjaśnili, jakie konsekwencje prawne może mieć zamieszczony żart w Internecie. W kolejnej części spotkania uczniowie wysłuchali wykładu sędziego Sądu Okręgowego w Sosnowcu, który objaśnił młodym uczestnikom problem odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełnione w Internecie. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez terapeutę, w czasie których poznała sposoby radzenia sobie z doświadczeniem hejtu.