W ramach Tygodnia Edukacji Prawnej w dniu 12 marca 2026r. młodzież z klas pierwszych uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym  w Sądzie Okręgowym w Sosnowcu.  Uczniowie wysłuchali prelekcji przeprowadzonej przez  funkcjonariuszy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy opisali na przykładach z życia wziętych metody socjotechniki, które wykorzystują przestępcy w cyberprzestrzeni. Funkcjonariusze CBZC podkreślili, że nikt w Internecie nie jest anonimowy oraz pokazali różnicę między krytyką a hejtem oraz wyjaśnili,  jakie konsekwencje prawne może mieć zamieszczony  żart w Internecie. W kolejnej części spotkania uczniowie wysłuchali wykładu  sędziego Sądu Okręgowego w Sosnowcu, który  objaśnił młodym uczestnikom problem odpowiedzialności karnej za przestępstwa popełnione w Internecie.  Młodzież uczestniczyła również w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez terapeutę, w czasie których poznała  sposoby radzenia sobie z doświadczeniem hejtu.