Uczniowie z klas trzecich wzięli udział w 4. Międzynarodiwym Festiwalu Teatru Lalek, który w dniach 14-18 kwietnia odbywa się na deskach Teatru Dormana w Będzinie.Mieliśmy okazję obejrzeć poetycki spektakl aktorsko- lalkowy pt. "Republika marzeń", inspirowany prozą Brunona Schulza. Twórcy zaprosili nas do świata dzieciństwa, snu i wyobraźni; świata, w którym granica między tym, co ożywione i nieożywione, nieustannie się przesuwa. Wrażenia były różne: od zachwytu do zdziwienia wszechobecnością absurdu. No, cóż. To Schulz!