Drodzy Uczniowie klas ósmych,
niemalże minął kolejny rok szkolny. Czas upływa szybko wszędzie, także w szkole. Nie w każdej jednak tak pięknie i w takiej życzliwej oraz przyjaznej atmosferze jak w III LO, w którym mam zaszczyt być dyrektorem.
Przed laty, tak jak Wy teraz, miałam dylemat: którą szkołę ponadpodstawową wybrać. Swojej decyzji nie żałowałam ani przez minutę! Wybrałam Norwida. Uczyli mnie bardzo wymagający nauczyciele. W mojej klasie biologiczno – chemicznej spotkałam fantastyczne koleżanki i oryginalnych kolegów. Wszyscy osiągnęliśmy sukcesy w dorosłym życiu. Przygotowała nas do tego także szkoła średnia – bardzo dobre liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Będzinie.
Jeśli Wy dzisiaj macie dylemat, czy wybrać III LO, to z pełną odpowiedzialnością i z pełnym przekonaniem mówię: n i e w a h a j c i e s i ę, nie będziecie żałować. Pokochacie to miejsce tak jak ja, moi nauczyciele i nasi uczniowie. Pamiętajcie, że my chodzimy do Norwida, bo lubimy.
Drodzy Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z powiatu będzińskiego i okolicznych miejscowości,
we wrześniu 2019 roku, wraz z Uczniami po szkole podstawowej, przyszedł do naszego liceum powiew świeżości. Fantastyczni młodzi ludzie, uśmiechnięci, zdolni, mądrzy, łakomi wiedzy, ciekawi świata, pomysłowi, otwarci i – co nas zachwyciło – od początku utożsamiający się z III LO. Od pierwszego dnia powtarzają nasze sztandarowe hasło: Chodzę, bo lubię! Z tymi słowami zbudowali w towarzystwie kolegów i koleżanek z innych klas najpiękniejszy plakat o szkole i o sobie. To zachęciło nauczycieli z naszego liceum, aby, idąc za przykładem uczniów, pokazać swoje twarze i odpowiedzieć na najprostsze pytanie pani dyrektor: dlaczego my, nauczyciele, chodzimy do Norwida i za co lubimy naszą szkołę, naszą trójkę. Poznajcie twarze kilku zaledwie nauczycieli III LO. Przedstawiamy się Wam, Uczniowie z klas ósmych, z wielką przyjemnością i czekamy na Was już od 15 czerwca. Zalogujcie się do Norwida. Ta szkoła uzależnia.
Drodzy Maturzyści,
uważnie zapoznajcie się z wytycznymi do egzaminu maturalnego. Znajdziecie je na plakacie i w dołączonym linku.
LINK: WYTYCZNE DLA MATURZYSTÓW
ÓSMOKLASISTO stop poznaj nasze profile stop poznaj rozszerzenia stop otwórz zakładkę Strefa kandydata stop przejrzyj informacje stop Norwid na Ciebie czeka stop podejmij najlepszą decyzję na tym etapie życia stop będziesz zachwycony STOP!


Nie możesz do nas przyjść, nie możesz na razie zobaczyć na własne oczy, jak pięknie jest w naszej szkole. Zapraszamy Cię więc na wirtualny spacer po Norwidzie. Nie kupuj kota w worku. Otwórz najpierw ten worek, zobacz filmik.
Uczniowie klas 8. – zapraszamy do III LO im. C.K. Norwida. Dlaczego? Bo jesteśmy dobrą szkołą, bo jesteśmy nowocześni, bo się lubimy, bo się szanujemy, bo jesteśmy uśmiechnięci, bo jesteśmy aktywni, bo jesteśmy tolerancyjni, bo jesteśmy dumni z naszego liceum, bo osiągamy dobre wyniki na maturze, bo mamy piękne pracownie, bo jesteśmy w centrum miasta, BO CZEKAMY NA KOGOŚ TAKIEGO JAK TY!
Do Norwida chodzimy, bo lubimy!
Uczniu (jeszcze) klasy ósmej, Uczniu (wkrótce) Norwida,
prezentujemy Ci informacje o naszych profilach: klasie z rozszerzonym językiem polskim i klasie z rozszerzoną matematyką. Nie tworzymy sztucznych nazw dla klas, nie kusimy przedmiotami, których się nie realizuje i z których nie będziesz zdawał matury. My stawiamy na rzetelność, poziom i komfort naszych uczniów. Przekonaj się sam, to bardzo proste – wystarczy zaufać i zalogować się do III LO im. C.K. Norwida w Będzinie. MY CZEKAMY NA CIEBIE, BĘDZIESZ ZACHWYCONY.
Złoty indeks Akademii WSB dla naszej wspaniałej Natalii Deńcy!!! To najwyższa średnia wśród absolwentów III LO. Jesteśmy dumni. Życzymy Ci, Natalio, powodzenia na maturze. A potem zdobądź WSB. Trzymamy kciuki!
A oto kilka słów skierowanych do młodzieży przez rektor Akademii WSB prof. nadzw. dr Zdzisławę Dacko-Pikiewicz:
„Wszystkim tegorocznym maturzystom życzę wysokich osiągnięć w nauce, a także otwartości na świat i naukę. Mam nadzieję, że Wasze dojrzałe, pomaturalne życie wypełnią dobre, pozbawione uprzedzeń wybory. Bądźcie pełni twórczego niepokoju, poszukujący, ciekawi świata. Podejmując decyzję o swojej dalszej drodze edukacyjnej, uwzględnijcie najważniejsze dla was aspekty tj. solidne wykształcenie, które zagwarantuje Wam pracę zgodną z ambicjami i zainteresowaniami. Otwórzcie się na nowe znajomości, poznajcie inne kultury, rozwijajcie. Szczególnie cieszę się, że grono ambitnych, kreatywnych, otwartych na wyzwania maturzystów wyróżnionych „Złotych Indeksem WSB” , dołączy do studenckiej społeczności Wyższej Szkoły w Dąbrowie Górniczej”.
Film z gratulacjami dla Maturzystów od Rektor Akademii WSB – dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – POBIERZ FILM (kliknij w link) https://we.tl/t-unUTteMbhU
