III EDYCJA ZIELONEJ PRACOWNI ROZSTRZYGNIĘTA!

III EDYCJA ZIELONEJ PRACOWNI ROZSTRZYGNIĘTA!

NORWID FINALISTĄ „ZIELONEJ PRACOWNI ‘2017!To kolejny wygrany konkurs, dzięki któremu uzyskaliśmy 35 590,13 złotych na modernizację przestrzeni dla naszych uczniów! Przedmiotem konkursu było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych. Celem naszego projektu było stworzenie takiej przestrzeni dla uczniów, która będzie zachęcała do aktywności, a wyposażenie w nowoczesne pomoce dydaktyczne pozwoli na połączenie funkcjonalności, ciepłego, przyjaznego i ładnego otoczenia z innowacyjnością rozwiązań i pomysłów na nowoczesną edukację.

Myślą przewodnią naszego projektu było hasło: „Cztery żywioły i człowiek”. Cieszymy się, że uczniowie NORWIDA będą w nowym roku szkolnym mogli korzystać z zasobów nowoczesnej ekopracowni – to kolejne miejsce, którego  celem będzie wspieranie młodzieży tym razem w działaniach  dydaktycznych. Modernizacja pracowni umożliwi stworzenie warunków do nowoczesnej edukacji, da szansę korzystania z atrakcyjnych środków dydaktycznych i najnowszych rozwiązań technologicznych, które pozwolą na kształtowanie postaw proekologicznych. Położy nacisk na pracę eksperymentalną uczniów i pozwoli na skonstruowanie zajęć tak, aby sprzyjały prowadzeniu przez uczestników procesu badawczego (od hipotezy, poprzez planowanie doświadczeń sprawdzających ją – po jej weryfikację doświadczalną i wnioski).

Nauka w ekopracowni będzie sprzyjała rozwojowi młodych talentów oraz przyczyni się do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Dziękujemy wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego za pomoc podczas realizacji naszego pomysłu. W szczególny sposób społeczność III LO dziękuje Panu Arkadiuszowi Watole Staroście Powiatu Będzińskiego za wsparcie podczas przygotowania wniosku o dofinansowanie realizacji zadania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zmiana rozmiaru czcionki
Kontrast