Ustanowiliśmy rekord czytania!!!

Uczniowie III LO im C. K. Norwida włączyli się  w ogólnopolski projekt ustanowienia rekordu czytania.

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie zajęli miejsca w szkole i wokół niej, wygrzewając się w słońcu lub kryjąc się w cieniu drzew i przez godzinę czytali wybraną przez siebie lekturę. “Dzień książki” w NORWIDZIE był okazją, by porozmawiać o zaletach czytania oraz przypomnieć ulubione książki dzieciństwa. Znalazły się wśród nich Baśnie Andersena, Ania z Zielonego Wzgórza, Dzieci z Bullerbyn, Mikołajek, Sposób na Alcybiadesa, Koziołek Matołek. Niektóre z tych pozycji nadal cieszą się powodzeniem wśród czytelników.

Ustanowienie rekordu czytania to kolejna akcja promująca czytelnictwo zorganizowana przez szkolną bibliotekę. Młodzi czytają więcej niż starsi i chętnie uczestniczą w imprezach czytelniczych, lekcjach bibliotecznych i uzealnych, rozmawiają o literaturze.

Czytamy, czytamy bo lubimy…