Aktualności

Aktualności

Już 28 stycznia 2025 roku – we wtorek – zapraszamy uczniów z klas ósmych szkół podstawowych z Będzina, miejscowości wokół Będzina, z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Zawiercia, Siemianowic Śląskich i innych miast oraz miejscowości na wyjątkowy DZIEŃ OTWARTY. Zaczynamy o godzinie 9.00. Przyjdźcie koniecznie. Zakochajcie się w naszej pięknej szkole, w przyjaznej atmosferze, w naszych sprawdzonych profilach. NORWID TO NIE TYLKO SZKOŁA, TO SPOŁECZNOŚĆ WSPANIAŁYCH UCZNIÓW I BARDZO DOBRYCH NAUCZYCIELI.

Dzisiaj w naszym liceum odbył się niezapomniany dzień w nastroju i w rytmach karnawału. Atmosfera była fantastyczna. Na korytarzach i w salach królowały niezwykłe stroje – uczniowie i nauczyciele przebrali się za postacie z bajek, książek i filmów. Kreatywność kreacji przerosła najśmielsze oczekiwania! W auli odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której bawiliśmy się doskonale. Były wyjątkowe atrakcje: belgijka, która porwała wszystkich do tańca, oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej kolorowej zabawie i włożyli tyle serca w przygotowania! To był dzień pełen uśmiechu, szaleństwa i niezapomnianych wspomnień!

Z przyjemnością ogłaszamy, że Paulina zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Plastycznej Wierszy C.K. Norwida.  Jej interpretacja tekstu „Noc” zachwyciła jury wyjątkową wrażliwością i oryginalnością!
Pracę Pauliny można podziwiać już tylko na fotografii, ale pozostawia ona niezatarte wrażenie. Życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

W dniu 13 stycznia 2025 roku odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta, rozpoczynająca nową, ósmą już kadencję. Podczas zebrania młodzież głosowała nad wyborem zarządu MRMB. Wśród młodych radnych są nasi przedstawiciele: Natalia Kleczkowska i Grzegorz Kozieł, którzy oddali swoje głosy po raz pierwszy w tej kadencji. Gratulujemy zaangażowania w sprawy młodzieży w mieście, które także dla uczniów ciągle się rozwija. We love Będzin!


Uwielbiamy wyprawy do Wiednia! Dopiero grupa naszych uczniów wróciła z wyjazdu na wiedeńskie jarmarki bożonarodzeniowe, a już kolejna „najechała” Wiedeń. Wjechaliśmy do miasta bulwarami Ringstrasse prosto pod Belvedre Schlossgarden, skąd pięknymi alejkami rozpoczęliśmy zwiedzanie, przy okazji odwiedzając klimatyczne jarmarki świąteczne. Potem były: Resselpark, Opera Wiedeńska, Katedra Św. Szczepana, a następnie Muzeum Historii Naturalnej. Po obejrzeniu niesamowitych eksponatów poszliśmy do Zimowej Rezydencji Habsburgów- Hofburg przez plac Józefa pod Albetrinę, a następnie spacerkiem koło witryn najdroższych sklepów  Wiednia, koło Teatru Narodowego, kończąc na najcudowniejszym jarmarku na Christkindlmarkt przy Ratuszu. Drugiego dnia zwiedzaliśmy pałac Schonbrunn, ulubione miejsce cesarskiej pary: Sisi i Józefa. Na koniec wycieczki ze wzgórza Kahlenberg podziwialiśmy panoramę Wiednia nocą, a w cudownej kaplicy polskiego króla Jana III Sobieskiego odbyliśmy lekcję historii. W Wiedniu poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
Dziękujemy za kolejną wspaniałą wycieczkę.

W tym roku szkolnym nasi hiszpańscy partnerzy wybrali późną jesień na pierwszy etap wymiany pomiędzy naszymi szkołami. Tydzień, który spędzili w Polsce, pogodą nie rozpieszczał, ale zajęcia i wycieczki wynagrodziły naszym Gościom tę nie – hiszpańską aurę.

17 grudnia uczennica naszej szkoły, Wiktoria Kidawa z klasy 2C, zajęła 2. miejsce w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Booktalking, czyli gawęda o książce”,  który odbył się w ZSOiT w Wojkowicach.

Wiktoria zaprezentowała książkę „Co wyszeptał nam deszcz” autorstwa Joanny Balickiej, opowiadając o niej w niezwykle poruszający i inspirujący sposób. Powieść przedstawia życiowe perypetie Olivii, które – jak podkreśliła Wiktoria – nie są tylko historią jednej osoby, ale nas wszystkich. To opowieść o miłości, która czasem zaskakuje niczym niespodziewany deszcz, o przyjaźni, która trwa mimo przeciwności losu, oraz o walce, która uczy nas akceptacji i dodaje siły.

Gratulujemy Wiktorii sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć na literackiej ścieżce!

Jak już nasi uczniowie oraz sympatycy naszego ogólniaka wiedzą – NA WSZYSTKO JEST ODPOWIEDNI CZAS. I właśnie w tym roku w przedświątecznym tygodniu odwiedzamy piękny Wiedeń w jego w świątecznej, rozświetlonej atmosferze.

Pierwsza grupa już wróciła po intensywnym zwiedzaniu stolicy Austrii. Klimat zbliżających się świąt sprawił, że niezwykłe zabytki Wiednia słały się jeszcze piękniejsze. Przewodniczka – p. Małgosia – w intrygujący sposób opowiadała nie tylko o historii miasta, zabytków i cesarstwa austriackiego, ale także zdradzała małe tajemnice, szczególnie ciekawe, bo niedostępne w mediach. Najbardziej niesamowite wrażenie zrobiły na nas zaułek oryginalnego architekta Hundertwassera oraz monumentalna Katedra św. Szczepana. Fajne okazały się także liczne jarmarki bożonarodzeniowe z lokalnymi przysmakami, rękodziełem i przeróżnymi pamiątkami. A teraz czekamy na wrażenia drugiej grupy, która wyjeżdża do Wiednia już w środę.

I TAK DALEJ…

Click here