Aktualności

Aktualności

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym zorganizowane przez Wydział Zdrowia Starostwa Powiatowego w Będzinie. Ciekawym punktem wydarzenia była projekcja filmów  zrealizowanych przez uczniów szkół ponadpodstawowych o tematyce HIV i AIDS. Uczestnicy dowiedzieli się o metodach ochrony, testowaniu na HIV, a także o zastosowaniu opcji leczenia i wsparcia.

Jednym z punktów spotkania było rozstrzygnięcie konkurs pt. „ Nakręcamy  świadomość” i nagrodzenie uczniów zaangażowanych w przygotowanie filmów. 

Gratulujemy nagrodzonym! 🏆 Szczególnie gratulujemy uczniom z naszego liceum za zaangażowanie w konkurs: 👍Nadii, Natalii, Patrycji, Miłoszowi, Vanessie oraz Poli – – wiedza ratuje życie! 

W dniu 6 grudnia 2024 r. odbył się Dzień Wolontariusza zorganizowany wspólnie z Fundacją Pro Salute. W uroczystości uczestniczyli dyrektorzy szkół z powiatu będzińskiego, zaproszeni goście oraz opiekunowie szkolnych kół wolontariatu. Wszyscy wolontariusze, którzy działali na rzecz fundacji, zostali uhonorowani prezentami i drobnymi upominkami. Naszą szkołę reprezentowali: Kusztal Seweryn, Bzdęga Lena, Rzeźniczek Mateusz, Foltynowicz Anna i Walotek Magdalena. 

Uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Takie kryteria musi spełnić kandydat do ubiegania się o to najważniejsze stypendium. Pomimo bardzo dużej konkurencji i niewielkich różnic w średniej ocen pomiędzy czołówką kandydatów w naszym LO, to Jakub został nominowany do tego elitarnego stypendium. Uroczystość wręczenia odbyła się w auli Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu. Oprawa wydarzenia – na najwyższym poziomie organizacyjnym i artystycznym – podkreśliła rangę tego wyróżnienia. Stali obok siebie najlepsi z najlepszych uczniów z kilku powiatów, wśród nich uczeń z naszego liceum, tegoroczny maturzysta – Jakub Ogryzek z klasy 4A. Życzymy Ci, Kuba, osiągania dalszych sukcesów i powtarzamy za Śląską Kurator Oświaty – Panią Aleksandrą Dylą, która, przemawiając do elity uczniów, powiedziała: Rozwijaj się, bądź nie do zatrzymania!

W dniu 4 grudnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 1 w Wojkowicach odbyły się Powiatowe Zawody Koszykówki Dziewcząt o Puchar Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca. reprezentacja z III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Będzinie wzięła udział w wydarzeniu. Emocji nie brakowało, zaangażowanie było ogromne, w pakiecie kolejne cenne doświadczenie, tak potrzebne w życiu każdego uczestnika. Naszą szkołę reprezentowały: Mucha Nadia, Skrzypczyńska Patrycja, Nawrot Julia, Orda Natalia, Byczek Klaudia, Kania Magdalena, Grudzień Amelia, Karwacka Małgorzata. 

10 lat tradycji to sporo czasu. A właśnie od ponad 10 lat (z przerwą na pandemię) jesienną porą odliczamy kolejną edycję Norwidowskich Nocy Historycznych. Jak co roku, przygotowali tę noc historycznych czarów panowie: prof. Robert Kocjan i nasz wybitny Absolwent Przemysław Paszowski.

Uczniowie dopisali, dobrze się bawili. Z radością powitaliśmy także naszych Absolwentów sprzed kilku lat i nawet jedną malutką pocieszkę – może kiedyś ucznia naszej wyjątkowej szkoły!

W dniu 29 listopada 2024 roku uczniowie klasy 1B mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym koncercie edukacyjnym, który odbył się w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. W programie wydarzenia znalazły się utwory wybitnych kompozytorów:

  • Claude Debussy – Preludium do Popołudnia Fauna,
  • Albert Roussel – I i II Suita z baletu Bachus i Ariadna op. 43.

Koncert pozwolił uczniom zapoznać się z pięknem muzyki klasycznej oraz atmosferą jednego z najważniejszych ośrodków muzycznych w Polsce. To wyjątkowe doświadczenie z pewnością wzbogaciło wrażliwość  artystyczną uczniów.

W dniach 17-25 listopada 2024 roku odbył się kolejny projekt Erasmus+ „Just Do Skills” z udziałem młodzieży z Polski, Węgier i Turcji. Celem projektu było rozwijanie umiejętności miękkich, takich jak komunikacja, współpraca zespołowa i zarządzanie czasem. Uczestnicy brali udział w licznych warsztatach oraz zajęciach integracyjnych, które sprzyjały budowaniu relacji międzykulturowych. Ważnym punktem programu była wycieczka do Krakowa i spotkanie z organizacją AIESEC, w czasie którego wymieniano doświadczenia dotyczące pracy międzynarodowej. Odbyła się również wycieczka do zamku w śnieżnym Ogrodzieńcu. Śnieg nas i naszych Gości zaskoczył, a spacer po ruinach zamku pozwolił uczestnikom projektu poznać historię i kulturę regionu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzanie Ogrodzieńca umożliwiło także zrozumienie lokalnego dziedzictwa i jego znaczenia dla regionu.

Program warsztatów Erasmus + był ukierunkowany na rozwijanie praktycznych kompetencji potrzebnych na rynku pracy. Projekt zakończył się sesją ewaluacyjną, podczas której uczestnicy podzielili się wrażeniami i zdobytymi umiejętnościami. „Just Do Skills” umożliwił uczestnikom nie tylko rozwój osobisty, ale także zainspirował do dalszej współpracy międzynarodowej. Było super!

Uczniowie z Norwida już po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach z astronomii w Planetarium Śląskim w Chorzowie. W tym nieziemskim miejscu spacerowali wśród gwiazd na interaktywnej ekspozycji poświęconej sposobom pozyskiwania informacji o Wszechświecie. To były niecodzienne doświadczenia – mieć Kosmos na wyciągnięcie ręki i wytężenie wzroku.

Z radością informujemy, że nasza uczennica z klasy 3B Alicja Wójcik zakwalifikowała się na pierwszym miejscu do II etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach. Nad pracą Alicji czuwała Pani prof. Beata Palmąka. Żeby nie zapeszyć, nie zdradzimy szczegółów, ale mocno trzymamy kciuki za kolejny etap! Alu, przed Tobą dużo pracy, wytrwaj!

ALA ZE SWOJĄ ZWYCIĘSKĄ PRACĄ!

Przed nami Dzień Misia, Andrzejki i Mikołajki. 3 w 1 świętowała dziś 4A. Uczniowie tej maturalnej klasy wybrali się ze swoją wychowawczynią do kina Helios na kolejne przygody Misia Paddingtona. Miś urodził się w Peru, a w Anglii znalazł się dziwnym trafem. Rodzina Brownów znalazła go na stacji Paddington w Londynie i nadała mu imię na jej cześć. Miś ma spokojny temperament, jest pomocnikiem pań Bird i Brown. Niedźwiadek jest dobry, miły, grzeczny, chociaż zdarzają mu się także różne kłopoty. Tym razem wybrał się z Brownami i panią Bird do Peru. Co wydarzyło się w tej podróży – przekonajcie się sami. 4A poleca zabawny i wzruszający film!

HISTORIA MISIA PADDINGTONA ZACZĘŁA SIĘ KIEDYŚ W PERU, W KRAINIE ELDORADO…