Aktualności

Aktualności

4 lutego 2017 roku w restauracji Finezja uczniowie klasy trzeciej III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Będzinie bawili się na balu studniówkowym. Zebranych gości przywitali tegoroczni trzecioklasiści – Kamila i Łukasz.

Po wspaniałej prezentacji poloneza dokonała oficjalnego otwarcia studniówki pani dyrektor Anna Wacławczyk, która życzyła wszystkim maturzystom powodzenia na maturze, połamania piór i odwagi w dalszym dorosłym życiu.
Przemowom nie było końca. Gdy wreszcie nadszedł czas na podziękowania skierowane do wychowawców i nauczycieli było wiele wzruszeń i emocji. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za trud, ciągłą pracę polegającą na kształtowaniu ich sumień.  Ale to jeszcze nie był koniec, to dopiero był początek wspólnej zabawy.

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do  XVI Powiatowego Konkursu Języków Obcych 2017. Regulamin konkursu znajduje się w zakładce: strefa ucznia- konkursy.

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do  XV Powiatowego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii 2017. Regulamin konkursu znajduje się w zakładce: strefa ucznia- konkursy.

Życzę wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mam nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Pamiętajcie jednak o kilku prostych zasadach w trakcie wypoczynku zimowego.

W dniu dzisiejszym uczniowie 3a i 2a mieli wyjątkową przyjemność uczestniczenia w warsztatach językowych HOW TO SOUND LIKE A NATIVE SPEAKER. Niezastąpiony Ross Mulkern ( Nauka Bez Granic) bawił się różnorodnością angielskich dźwięków, a uczestnicy warsztatów mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie poprawnej wymowy. Doskonałe warsztaty to nauka, zabawa i satysfakcja z dobrze wykonanych zadań. Takie właśnie było spotkanie z Rossem. Dziękujemy:)

Zwyczaje świąteczne to temat warsztatów ekologicznych, w których uczestniczyli uczniowie klasy I. Prowadząca zajęcia – pani Ewa, omawiała zwyczaje świąteczne, skupiając się przede wszystkim na symbolicznym dzieleniu się opłatkiem, historii kalendarza adwentowego oraz tworzeniu ozdobnych kartek. Uczniowie w części warsztatowej wykonywali samodzielnie ozdoby świąteczne z materiałów ekologicznych np. aniołki, gwiazdy oraz kartki świąteczne.
Lekcja ta stanowiła dopełnienie wiedzy o zwyczajach świątecznych, ale również uświadomiła konieczność bycia Eko – czyli jak i z czego wykonać świąteczne ekologiczne ozdoby.

Sonia Michoń z klasy Ia reprezentowała szkołę na V Regionalnym Konkursie Booktalking. Znalazła się pośród dwudziestu siedmiu entuzjastów czytania książek, którzy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach zachęcali do przeczytania wybranej przez siebie literatury.

Gratulujemy pasji czytelniczej!

9 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie, odbyła się uroczystość z okazji obchodów Powiatowego Dnia Wolontariusza. Spotkanie to zostało zorganizowane przez I Liceum oraz Fundację “Pro Salute” z Będzina. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: w imieniu posła pana Waldemara Andzel – pani Dorota Białek, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Będzina pan Roman Goczoł, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, opiekunowie szkolnych kół wolontariatu, przedstawiciele Fundacji : pani dr Izabela Bronikowska, pani Grażyna Smalec, pani Teodozja Kumor – Ormianin oraz wolontariusze. Podczas uroczystości zespół wokalny z III LO wykonał napisany przez p. Roberta Kocjana, Hymn Będzińskiego Wolontariatu: “ Nieśmy Miłości Dar”, oraz utwór: “Jest Tyle ciepła w nas”, tematycznie związany z ideą wolontariatu.
Święto to stało się okazją spotkania i nagrodzenia młodych ludzi dobrego serca, współpracujących z Fundacją “ Pro Salute”.

Sabina Litepło, uczennica klasy 3A, została zakwalifikowana do okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP.

Gratulacje!

W dniu wczorajszym Dyrekcja oraz nauczyciele III LO zostali przeszkoleni w temacie terroryzmu, rodzaju zagrożeń, oraz metod walki z zagrożeniem terrorystycznym. Dziękujemy za bardzo interesujące warsztaty.